Kansızlığın Doğal Tedavisi

Baş dönmesi, halsizlik, yorgunluk, uykusuzluk, saç dökülmesi kansızlığın belirtileridir. Başta mide ve bağırsak kanseri olmak üzere birçok önemli hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkabilen kansızlık, yorgunluğa neden olduğu için yaşam kalitesini düşürüyor.

Kansızlığın Belirtileri Ve Doğal Tedavisi

Baş dönmesi,halsizlik, yorgunluk, uykusuzluk, saç dökülmesi kansızlığın belirtileridir.Bunların önemli sebebi organizmada demir, B12 ve B9 vitamini eksikliğinde görülüyor. Kansızlık yani anemi tedavi olunmadığı zaman ciddi hastalıklara yol açar.

Kansızlık sorunu yaşayanlar her gece uyumadan önce sırtına zeytin yağı ve çörek otu yağı sürmelerini öneririz. Kanımızı artırmak için doğal gıdalar tüketelim. Size en kolay kan artırmak için yardımcı olacak gıdaları sıralayacağız:

-Süt ürünleri                                    

-Yumurta sarısı

-Yeşil soğan

-Ciğer

-Buğday

-Ispanak

-Deniz lahanası

-Elma kurusu

-Ayva suyu

-Dana eti

-Nar

-Siyah üzüm kurusu

-Pekmez

-200 gram tere yağını kaynayana kadar ateşte bekletin. Sonra 3-4 elmayı rendeden geçirip yağa ilave edin. 6 adet yumurtanın sarısı ile 100 gram şeker tozunun karışımına 100 gram çikolata ilave edip hepsini karıştırın. Buzdolabında tutmak şartıyla her gün 3 kez 1 yemek kaşığı tüketiniz.

-Beyaz, yağlı peyniri rendeden geçirip ceviz, 4 adet sarımsak, 4 yemek kaşığı zeytin yağını 4 adet yumurtanın sarısı ile karıştırıp her gün 3 kez 1 yemek kaşığı içiniz.

-200 gram nar suyu, 100 gram limon suyu, 100 gram havuç suyu, 100 gram pancar suyu, 70 gram balı karıştırıp buzdolabında cam şişede tutup ve günde 3 kez 2 yemek kaşığı yemekten önce içmek de kansızlık sorunu yaşayanlara yardımcı olacak.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.