İnce Bağırsak Kanseri Nedir ,Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir?

İnce bağırsak kanseri, ince bağırsak dokusunda malign kanser hücreleri büyüdüğünde ortaya çıkan nadir bir kanserdir. Zamanla, ince bağırsak kanseri büyüyebilir ve ince bağırsağı tıkayabilir.

İnce Bağırsak Kanseri Nedir?

İnce bağırsak, vücudun sindirim sisteminin bir parçasıdır ve mideyi kalın bağırsağa bağlayan uzun bir tüptür. İnce bağırsağın rolü, besin maddelerinin ve minerallerin çoğunluğunu yiyeceklerden emmektir. Zamanla, ince bağırsak kanseri büyüyebilir ve ince bağırsağı tıkayabilir.

Bu belirtilerin hiç biri ince bağırsak kanseri hastalığına spesifik olmadığı için hastalığın teşhis edilmesinde gecikmelere neden olabilir. Hastaların sadece yarısına ameliyat öncesinde tanı konulabilmektedir. Diğer yarısı genellikle bağırsak tıkanıklığı veya bağırsak delinmesi tanıları ile hastalığın geç döneminde ve acil şartlarda ameliyata alınırlar.

İnce Bağırsak Kanserinin Nedenleri Nelerdir?

-Yaşlılık

-Sigara içmek

-Çölyak hastalığına sahip olmak

-Crohn hastalığı

-Yüksek yağlı diyet

İnce Bağırsak Kanserinin Belirtileri:

-Karın ağrısı

-İshal

-Kilo kaybı

-Koyu dışkı

-Dışkıda kan

-Mide bulantısı ve kusma

Yaşadığınız herhangi bir değişiklikten endişe ediyorsanız, lütfen doktorunuza danışın. Doktorunuz diğer sorulara ek olarak belirtileri ne kadar sıklıkta deneyimlediğinizi soracaktır. Bu, sorunun nedenini teşhis etmeye yardım etmektir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
çölyak