Televizyonun Çocuğa Olumsuz Etkileri

Çocuklar Ve Televizyon, Çocuğu Televizyondan Vazgeçirmek, Televizyon Bağımlılığı Nasıl Geçer? Çocuğu televizyondan nasıl vazgeçiririm?

Çağımızda maalesef çocuklar ve televizyon arasında kopmaz bir bağ vardır. Çoğu zaman anne ve babalar için, oldukça can sıkıcı ve çözüm aratan bir durum haline gelmiştir. Çeşitli uzman destekleri alınarak ya da gün içinde, kendi belirlediğiniz yöntemlerle çocuğunuzun televizyon karşısında geçirdiği zamanı kontrol altında tutabilir, sağlıklı ve verimli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Yapmış olduğumuz araştırma ve analizlerden sonra, siz okurlarımız için televizyonun çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri aktarabiliriz bu etkileri bildikten sonra televizyon ve çocuğunuz arasında ki bağı en kısa süre de koparmak isteyeceksiniz. İşte televizyonun olumsuz etkileri:

Fazla Kilo Alma

Fazla Kilo Alma

Televizyon başında yemek yeme alışkanlığı sebebi ile fazla kilo alabilir. Çünkü televizyon karşısında yemesi gerekenden fazla tüketebilir.

Uyku Bozukluğu

Uyku Bozukluğu

Uyku bozukluklarına ve korktuğu bir filmden etkilenerek kâbus görmesine sebep olabilir.

Olumsuz Örnek alma

Olumsuz Örnek alma

Göz Rahatsızlığı

Göz Rahatsızlığı

Yakından ve devamlı izlenen televizyon göz rahatsızlığına sebep olabilir.

Kelime Dağarcığını Azaltır

Kelime Dağarcığını Azaltır

Çocuğun kelime dağarcığını kısıtlar. Çünkü televizyonda kullanılan kelimeler ve sözcükler sınırlıdır. Bu sebeple televizyon izlemek yerine kitap okumak uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

                                                                                       Kaynak :      Annembilio.com

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.