Sağlıklı Yaşam İçin Ne Yapılmalı?

Sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür herkesin en büyük dileğidir. Günlük hayatta yapabileceğiniz küçük değişikliklerle hastalıklardan korunup sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür yaşamak mümkündür. Ama bunun için çaba sarf etmek gerekir.

1. Hedef Belirleyin. Önce ne yapmak istediğinize karar verin. Bir program hazırlayın ve bu programa uymaya çalışınız. Belli bir süre sonra hedefinize daha yakın olduğunuzu göreceksiniz.

Hedef Belirleyin. Önce ne yapmak istediğinize karar verin. Bir program hazırlayın ve bu programa uymaya çalışınız. Belli bir süre sonra hedefinize daha yakın olduğunuzu göreceksiniz.

2. Sağlıklı kiloda kalın. Yemek günlüğü tutun. Sağlıklı ve dengeli beslenerek, aktif yaşam tarzı ile ideal kilonuzda kalmayı başarabilirsiniz

Sağlıklı kiloda kalın. Yemek günlüğü tutun.  Sağlıklı ve dengeli beslenerek, aktif yaşam tarzı ile ideal kilonuzda kalmayı başarabilirsiniz

3. Spor yapın. Her gün düzenli olarak sabah ve akşam sporunu yapmayı ihmal etmeyin. Sabah sporu sizin güne güzel başlamanıza ,akşam sporu ise güzel uyku çekmenize yardımcı olacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden şimdi bir kaç egzersizle spora başlayabilirsin.

Spor yapın. Her gün düzenli olarak sabah ve akşam sporunu yapmayı ihmal etmeyin. Sabah sporu sizin güne güzel başlamanıza ,akşam sporu ise güzel uyku çekmenize yardımcı olacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden şimdi bir kaç egzersizle spora başlayabilirsin.

4. Beyninizi Aktif Tutun. Kitap okumak, bulmaca çözmek, zeka oyunları oynamak beyninizi aktif halde tutar.

Beyninizi Aktif Tutun. Kitap okumak, bulmaca çözmek, zeka oyunları oynamak beyninizi aktif halde tutar.

5. Aşılanın. Her yıl ölümlere yol açan, iş gücümüzü etkileyen mevsimsel gribe karşı mutlaka aşı olmalıyız. Her 10 yılda bir tetanoz aşısı olmak gerekir.

Aşılanın. Her yıl ölümlere yol açan, iş gücümüzü etkileyen mevsimsel gribe karşı mutlaka aşı olmalıyız.  Her 10 yılda bir tetanoz aşısı olmak gerekir.

6. Stresle başa çıkmayı öğrenin. Stresle baş etmenin sağlıklı yollarını bulun. Yoga, müzik dinlemek, yürüyüş yapmak, düzenli gülmek ve masaj gibi yöntemlerle stresle mücadele ederek bağışıklık sisteminizi destekleyebilirsiniz.

Stresle başa çıkmayı öğrenin. Stresle baş etmenin sağlıklı yollarını bulun.  Yoga, müzik dinlemek, yürüyüş yapmak, düzenli gülmek ve masaj gibi yöntemlerle stresle mücadele ederek bağışıklık sisteminizi destekleyebilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.