İyileşmeyecek Hastalık Yoktur

İyileşmeyecek Hastalık Yoktur

100TL ve üzeri alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ!

İyileşmeyecek hastalık yoktur. İyileşmek için doğadan yararlanmasını bilmeyen hasta vardır.

150 Yıl Yaşayabiliriz kitabının yazarı, Moskova Sağlık Bilimleri Merkezi eski başkanı Profesör Mikhail Tombak bu kez çeşitli hastalıkların şifasının kendimizde, evimizde, elimizin altında olduğunu anlatıyor.

İyileşmeyen Hastalık Yoktur

Hipokrat, "Bütün hastalıklar vücudumuza ağız yoluyla girer" demiş. Bu çok zekice gözlem birkaç bin yıl önce yapılmış olmasına rağmen, onu dikkate almakta gönülsüz davranmaya hala devam ediyoruz. Bununneden böyle olduğunu sık sık merak etmişimdir. Acaba Hipokrat insanların dikkatini çekecek kadar yüksek sesle söylemedi mi bunu? Kötü beslenme alışkanlıkları kuşaktan kuşağa aktarılıyor. Bahane olarak zor zamanlarda yaşıyor oluşumuzu gösteriyoruz. Ya da uygarlığın sırtımıza ağır yükler yüklediğini.Ancak, işin aslı, üzerimize binen yükün kaynağı aşın kilolarımız, tembelliğimizve vücudumuzun işlev görmesini sağlayan fizyolojik kuralları dikkate almayışımızdır. Karmaşık ekonomik sorunlarla nasıl baş edeceğimizi,bilgisayarları nasıl kullanacağımızı ya da binlerce bağlantısı bulunan elektronik aygıtları nasıl tamir edeceğimizi biliyoruz. Buna karşılık bir günde kaç kereidrara çıktığımız ve idrarımızın renginin nasıl olduğu gibi basit sorulara cevap veremiyoruz. Kendimiz için neyin yararlı, neyin zararlı olduğunu anlayabilmek, vücudumuzun işlevlerini gözlemlemekten geçer. Sağlığımızı iyi bir şekilde korumanın temel koşulu budur.

Satın Al

Ada Kitap
kitap KITAP kitab eser e-book kitapözet kitapkurdu mevlana kitapevi book sahaf kütüphane yazarlar yayinevi kültür edebiyat islam kutuphane Kpss sağlık