Hamileler Hangi Gıdaları Hayatlarından Çıkarmalı

Hamilelik döneminde kadınlar yediklerine ve içtiklerine dikkat etmeliler. Çünkü en küçük yanlış hem annenin, hem de bebeğin sağlığına kötü etki edebilir.

1. Kafein: Kahve içmeyi bırakın. Bebek için zararlıdır. İçinde kafein olan her şeyden uzak durun.

Kafein: Kahve içmeyi bırakın. Bebek için zararlıdır. İçinde kafein olan her şeyden uzak durun.

2. Küflü Peynirler: Küflü peynirlerin içinde bakteriler olur. Bu bakteriler bir bebeğin ölü doğmasına sebep olabilir. Hamilelik döneminde asla böyle peynirler yemeyin.

Küflü Peynirler: Küflü peynirlerin içinde bakteriler olur. Bu bakteriler bir bebeğin ölü doğmasına sebep olabilir. Hamilelik döneminde asla böyle peynirler yemeyin.

3. Ciğer: Ciğerin içinde çok sayıda retinol adlanan madde var. Hamileyken ciğer ve içinde retinol olan hiçbir gıdayı tüketmeyiniz. Çünkü bu madde organizmada birikerek bebeğe zarar verir.

Ciğer: Ciğerin içinde çok sayıda retinol adlanan madde var. Hamileyken ciğer ve içinde retinol olan hiçbir gıdayı tüketmeyiniz. Çünkü bu madde organizmada birikerek bebeğe zarar verir.

4. Az pişmiş et ve yumurta:Hamilelik döneminde içinde bakteri olabilecek hayvansal ürünler pişirildikten sonra yenmelidir. Yumurtanı ve eti iyice pişirin.

Az pişmiş et ve yumurta:Hamilelik döneminde içinde bakteri olabilecek hayvansal ürünler pişirildikten sonra yenmelidir. Yumurtanı ve eti iyice pişirin.

5. Pastörize yapılmamış süt ve süt ürünleri: Pastörize yapılmamış süt ve süt ürünleri tehlikeli mikroplar içerir. Bu ise gıda zehirlenmesine, annenin çocuğu düşürmesi veya bebeğin ölü doğması ile sonuçlanır.

Pastörize yapılmamış süt ve süt ürünleri: Pastörize yapılmamış süt ve süt ürünleri tehlikeli mikroplar içerir. Bu ise gıda zehirlenmesine, annenin çocuğu düşürmesi veya bebeğin ölü doğması ile sonuçlanır.

6. Sushi: Çiy balıkta bakteri ve mikrop olma ihtimali olduğu için yemek çok risklidir. Hamilelik dönemlerinde asla çiy balık yemeğiniz.

Sushi: Çiy balıkta bakteri ve mikrop olma ihtimali olduğu için yemek çok risklidir. Hamilelik dönemlerinde asla çiy balık yemeğiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.