Gece Rahat Uyumak İsteyenler İçin Gıdalar

Geceleri uykusuzluktan, rahat uyuyamamaktan şikayetçi olan kişilerin sayı giderek artıyor. Farklı problemler ve psikolojik sebepler yüzünden bir çok kişi uykusuzluk sorunuyla karşı karşıyadır. İşte bu an bazı gıdalar yardımımıza yetişir. Terkibinde serotonin, triptofan ve melatonin hormonları olan gıdalar uykumuzun gelmesine yardımcı olur.

1. Muz: Uyku getiren gıdalar sırasında ilk sıradadır. Muz çok iyi sakinleştirici göreve sahiptir. Terkibindeki magnezyum kasları gevşetip insanı rahatlatır. Muzu uyumadan 1-2 saat önce yerse sonucunu görür.

Muz: Uyku getiren gıdalar sırasında ilk sıradadır. Muz çok iyi sakinleştirici göreve sahiptir. Terkibindeki magnezyum kasları gevşetip insanı rahatlatır. Muzu uyumadan 1-2 saat önce yerse sonucunu görür.

2. Ilık süt: Güzel bir uyku ilacı olarak bilinen ve uygulananlar arasındadır. Terkibindeki triptofan sayesinde zihni sakinleştirerek sağlıklı uyumamıza yardımcı olur. Uyumadan önce bir bardak ılık süt içerek rahat uyuyabilirsiniz.

Ilık süt: Güzel bir uyku ilacı olarak bilinen ve uygulananlar arasındadır. Terkibindeki triptofan sayesinde zihni sakinleştirerek sağlıklı uyumamıza yardımcı olur. Uyumadan önce bir bardak ılık süt içerek rahat uyuyabilirsiniz.

3. Patates: Fırında pişirilmiş az miktarda patates terkibindeki triptofan sayesinde mideyi yormaz. Sütle birlikte püre halinde yersek daha güzel sonuç alırız. Güzel bir gece uykusu ve uykuya dalma sürecini azaltmak istiyorsanız patates imdadınıza yetişir.

Patates: Fırında pişirilmiş az miktarda patates terkibindeki triptofan sayesinde mideyi yormaz. Sütle birlikte püre halinde yersek daha güzel sonuç alırız. Güzel bir gece uykusu ve uykuya dalma sürecini azaltmak istiyorsanız patates imdadınıza yetişir.

4. Anason çayı: Diyetisyenler sakinleştirici etkisi ile uyku probleminin giderilmesi için anason çayını önerirler. Anason çayını akşam saatlerinde içerek rahat uyku alabilirsiniz. fakat içmeden önce doktorunuzdan tavsiye almanız gerekiyor.

Anason çayı: Diyetisyenler sakinleştirici etkisi ile uyku probleminin giderilmesi için anason çayını önerirler. Anason çayını akşam saatlerinde içerek rahat uyku alabilirsiniz. fakat içmeden önce doktorunuzdan tavsiye almanız gerekiyor.

5. Badem: Kalbin dostu olan bu çerez terkibindeki triptofan ve kalsiyum sayesinde kasların rahatlamasına yardımcı olur. Akşam tüketeceğiniz bir avuç badem uyumanıza yardımcı olacak.

Badem: Kalbin dostu olan bu çerez terkibindeki triptofan ve kalsiyum sayesinde kasların rahatlamasına yardımcı olur. Akşam tüketeceğiniz bir avuç badem uyumanıza yardımcı olacak.

6. Bal: Çok bilindik olmasa da bal da uykuya yardımcı olacak gıdalardandır. Akşamlar bitki çayınıza ve ılık sütünüze karıştıracağınız bir şeker kaşığı bal sizi rahatlatıp uyku probleminize yardımdı olacak.

Bal: Çok bilindik olmasa da bal da uykuya yardımcı olacak gıdalardandır. Akşamlar bitki çayınıza ve ılık sütünüze karıştıracağınız bir şeker kaşığı bal sizi rahatlatıp uyku probleminize yardımdı olacak.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.