Erkeklere Sağlıklı Kalmaları İçin 7 Öneri

Erkeklerin hastalıklara tahammülü kadınlara oranla daha azdır. Bu yüzden onlar her zaman sağlıklı olmak için farklı yöntemlere başvururlar. Erkeklere her zaman zinde ve sağlıklı olmak için 7 önerimiz var.

Sağlıklı olmanın ilk dostu spordur.

Eğer spor yapacak zamanınız yoksa o zaman... Uzmanlar öneriyor; sabah işe giderken asansör değil merdivenleri kullanın. Hatta merdivenleri yavaş yavaş değil koşarak çıkıp inmeye özen gösteriniz.

Kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz?

İşten döndükten sonra ılık suya doğal bal ilave edip karıştırın. O su ile alnınıza ve omuzlarınıza masaj yapınız. Bu kan dolaşımını dengeleyecek. Hem de sizi baş ağrısından koruyacak.

Boyun ağrısını kendiniz tedavi ediniz.

Oturak işte çalışıyorsanız veya gün boyunca bilgisayar önünden kalkamıyorsanız, o zaman kesinlikle boynunuzda ve sırtınızda ağrılar olacak. Kalemi dişlerinizin arasına sıkıştırıp alfabedeki harfleri A'dan Z'ye kadar hepsini havada yazmaya çalışınız. Yorulmadıysan kendinizin ve sevgilinizin de adını yazabilirsiniz.

Hasta olmamak için...

Deniz tuzu alın. Ondan 1 şeker kaşığı ılık suya ilave edip her sabah gargara ediniz. Bu hem dişlerinizi sağlıklı, beyaz tutacak, hem de seni grip ve boğaz ağrısından koruyacak.

Her zaman enerjik olmak için...

Gece uyumadan önce kulak memesine 11 dakika masaj yapınız. 

Sinirlerinizi sakin tutabilmek için...

Ispanak ve tereyi kıyma makinesinden geçirip her gün onun suyundan 2 yemek kaşığı içiniz, dünya dağılsa umurunuzda olmayacak. 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.